پرفورمنس مارکتینگ چیست – بازاریابی عملگرا و تاثیر آن – NovinINSTA

پرفورمنس مارکتینگ یکی از انواع روش‌های تبلیغاتی است که در آن می‌توان میزان بازدهی تبلیغ را از قبل پیش‌بینی کرد. جالب است بدانید که این روش تبلیغاتی برای انواع کسب و کارها چه کوچک و چه بزرگ کارایی دارد. هر کسب و کاری با هر میزان بودجه می‌تواند از پرورمنس مارکتینگ به عنوان یک روش تبلیغاتی قابل پیش‌بینی استفاده کند. در ادامه درباره این روش بیشتر صحبت می‌کنیم. به بیان دیگر به این دلیل به پرفورمنس مارکتینگ، بازاریابی عملگرا یا بازاریابی بر اساس عمکرد گفته می‌شود که در آن میزان هزینه ثابت و مشخصی برای تبلیغات وجود ندارد. تنها در صورتی که منجر به خرید یا ثبت‌نام شود هزینه پرداخت می‌گردد نه به ازای ایمپرشن یا میزات کلیک بازدیدکنندگان. در ادامه با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر توضیح دهیم.

مزایای استفاده از پرفورمنس مارکتینگ

اولین موردی که در مورد پرورمنس مارکتینگ یا بازاریابی عملکردی به ذهن می‌رسد ریسک پایین آن است. زیرا کاملا قابل پیش‌بینی است و مانند روش‌های سنتی که در آن هیچ تضمینی برای انجام تبلیغ وجود نداشت نیست. در واقع می‌توان مطمئن شد که هر چقدر که برای کسب و کار خود خرج کنند به همان میزان هم بازده خواهند داشت و به سرمایه‌شان می‌رسند. کاملا قابل‌ارزیابی و پیش‌بینی است و انواع کسب و کار‌ها به راحتی می‌توانند نتیجه کار را ببینند.

هم‌چنین بر اساس نرخ بازگشت سرمایه قابل‌ارزشیابی است یعنی با توجه به اینکه نرخ بازگشت سرمایه با اعداد و ارقام قابل محاسبه اند؛ پس هیچ‌گونه حدس و گمان و در نتیجه خطایی در آن به وجود نخواهد آمد.

پرفورمنس مارکتینگ در کجا قابل اجرا است؟

از پرورمنس مارکتینگ می‌توان در انواع شبکه‌های اجتماعی و موتور‌های جستجوگر و حتی وبلاگ‌های شخصی هم استفاده کرد.

پرفورمنس مارکتینگ چیست

مخاطبان بازاریابی عملکردی چه کسانی هستند؟

به طور کلی و به زبان ساده می‌توان گفت تمام کسانی که بیشتر وقت خود را در فضاهایی مانند: شبکات اجتماعی پرمخاطب و یا استفاده از موتور‌های جستجوگر مانند گوگل می‌گذرانند و پیوسته در حال استفاده از اینترنت هستند گروه هدف پرفورمنس مارکتینگ می‌باشند. بنابراین افراد مسن‌تر که با این فضاها غریبه‌اند و کمتر از اینترنت استفاده می کنند، نمی‌توانند مخاطبان این دسته از روش‌های تبلیغاتی باشند.

چگونه می توان یک پرفورمنس مارکتینگ مناسب طراحی و اجرا کرد؟

با وجود اینکه روش تبلیغاتی پرورمنس مارکتینگ تنها در صورتی منجر به پرداخت هزینه می‌شود که خریدی صورت بگیرد، اما باز هم نمی‌توان از آن به عنوان بهترین روش تبلیغاتی سخن گفت. زیرا انواع فضاهای مجازی و موتورهای جستجوگر نمی‌توانند به کسب و کار‌ها این تضمین را بدهند که، کاربران یا مخاطبان بعد از دیدن تبلیغ دست به خرید یا ثبت‌نام بزنند. بنابراین راه‌حل کاربردی و مهم در این مرحله ساختن و استفاده از تبلیغات جذاب است که مخاطبان را به خود جذب کند.

موارد ضروری در پرورمنس مارکتینگ

مهم‌ترین عاملی که در بازاریابی عملکردی تاثیر دارد استفاده از تبلیغات جذاب است که مخاطب را مجاب به خرید و یا ثبت‌نام کند.

برای داشتن یک تبلیغ مناسب باید:

1- تبلیغات در جای مناسب که مخاطب خرید و یا گروه هدف آن هستند قرار بگیرد.

به عنوان مثال اگر تبلیغات راجع به لوازم خانگی است باید در فضای مجازی و یا وبلاگی که در همین مورد می‌باشد قرار گیرد. یا زمانی که افراد کلمات کلیدی خاصی را در موتور‌های جستجو‌گر سرچ می‌کنند، تمام تبیغات مرتبط با آن هم نشان داده شود.

2- برای مخاطبانش جذاب و دیدنی باشد.

3- دسترسی آسان به کاربران بدهد تا با یک کلیک بتوانند به هد خود برسند که همان خرید است.

4- استفاده از landing page مناسب به این معنا که سایت پذیرنده یا landing page دسترسی آسان و کاربردی داشته باشد و بتواند مخاطب را در فضای خود نگه دارد و در نهایت آن را منجر به خرید کند.

بدین ترتیب هم یک تبلیغ مناسب و جذای ساخته‌اید و هم از پرفورمنس مارکتینگ به نحو احسن نهایت استفاده را برده‌اید.

نتیجه گیری از روش تبلیغاتی پرفورمنس مارکتینگ

به طور کلی پرفورمنس مارکتینگ به عنوان یکی از روش‌های تبلیغاتی به شمار می‌رود که بیشتر برای کسب و کارهای اینترنتی کاربرد دارد. البته در صورتی که بتواند مخاطبان خود را شناسایی کند و در جای درست و به جا از آن استفاده شود و بتواند در نهایت منجر به خرید شود، می‌تواند یکی از روش‌های کاربردی به خصوص برای کسب و کارهای تازه‌کار و نوپا به حساب آید؛ زیرا می‌توان با هر بودجه و هزینه‌ای از این روش تبلیغاتی استفاده کرد.

مطالب پربازدید و مرتبط این هفته نوین اینستا:

بهترین روش های کسب درآمد در اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

استیکر سوال اینستاگرام چیست ؟

قوانین کپی رایت اینستاگرام چیست ؟

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

۰ تا ۱۰۰ کسب درآمد از اینستاگرام

خیلی از عزیزان سوال می کنند که پس کی این ربات با هوش مصنوعی رونمایی می شود ؟ ما در حال کارهای ثبتی این پروژه هستیم و به محض اتمام کارهای اداری آن در پیج اینستاگرام اول اطلاع رسانی می کنیم ، لذا حتما اول پیج اینستاگرام مارو فالوو داشته باشید . تا هم از آموزش های ما استفاده کنید و هم از اخبار مهم ...