آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ چیست و چه وظایفی دارد ؟

آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ چیست

در پاسخ به سوال آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ چیست و چه وظایفی دارد بیشتر باید گفت: این افراد چهره‌های تاثیرگذار در آینده یک کسب و کار یا تجارت هستند. افرادی که قادرند با ترسیم یک استراتژی تبلیغاتی موفق در شناساندن یک کسب و کار، آن را تا پیشبرد اهدافی که دارند، هدایت کنند. پس نقش این آژانس‌های دیجیتال مارکتیگ در بیزینس‌ها و کسب و کارهای امروزی بسیار پررنگ و حیاتی بوده که در این مقاله از نوین اینستا به طور کامله به آن می‌پردازیم.

شرح فعالیت آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ

در بیان مفهوم آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ چیست و چه فعالیتی دارند بیشتر باید به استراتژی تبلیغات آنان در دنیای امروز اشاره کرد. اغلب مدیران تبلیغات و به ویژه مدیران دیجیتال مارکتینگ درصدد ترسیم استراتژی تبلیغاتی جهت معرفی و شناساندن کسب و کارها هستند. کمپانی‌های کوچک و بزرگی که قرار است از طریق معرفی آنان به گروه‌ها و مشاغل مشخص، آنان را به اهدافشان نزدیک کرد. اما اینکه اهداف یک کسب و کار بزرگ یا کوچک چگونه با یک تبلیغ برآورده خواهد شد و همچنین رسیدن به این هدف، خودش موضوع جداگانه‌ای است. رسیدن به این هدف از جمله وظایف و مهارت‌های مدیران آژانس‌های تبلیغاتی محسوب می گردد.

وظایف یک مدیر دیجیتال مارکتینگ

با توجه به وسعت و گستردگی دنیای تبلیغات، وظایف مدیران این عرصه نیز سخت‌تر شده است. با توجه به گستردگی این حرفه، مدیران دیجیتال مارکتینگ باید بتوانند استراتژی بازاریابی برای یک سازمان تدوین نمایند و بر اجرای آن نظارت داشته باشند. همچنین اگر در یک سازمان واحدهایی دیگری چون: بازاریابی آفلاین یا روابط عمومی وجود داشته باشد مدیران دیجیتال مارکتینگ باید توانایی برقراری ارتباط با این مجموعه‌ها را داشته باشند تا اهداف بازاریابی آن سازمان در یک راستا و متمرکز حرکت کند.

آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ چیست

برای مطالعه بیشتر، خواندن این مقاله نیز توصیه می گردد

بازاریابی چیست ؟

دسته و گروه‌های مختلف آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ

به باور کارشناسان دیجیتال مارکتینگ، آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ به پنج دسته کلی تقسیم می‌شوند:

1-رسانه محور (Mediya  Agency)

این دسته به آژانس‌های دیجیتال مارکتینگی اطلاق می‌شود که براساس اهداف تعیین شده، رسانه محور هستند. به عبارتی سرویس اصلی آژانس، رسانه است. این قبیل رسانه‌ها یا برای آژانس است یا به صورت واسطه در اختیار آژانس است.

2-توسعه محور (Development  Group)

سرویس اصلی آژانس توسعه‌محور، برنامه‌نویسی است. از طراحی ربات تلگرام گرفته تا سایت و اپلیکیشن.

3-بازار ارتباطی ( Marcom  Agency )

سرویس اصلی آژانس‌های ارتباط محور، خلاقیت در تولید محتوا است.

4-آژانس‌های تحقیقاتی دیجیتال مارکتینگ (Research Agency)

سرویس اصلی این آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ تحقیق و توسعه است. آن‌ها برای دستیابی به اهدافی نظیر: سنجش نیاز بازار، سلیقه بازار و … می‌توانند برای کسب و کارهای مختلف، تحقیقات متنوعی ارائه دهند.

5-آژانس‌های تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

آژانس تبلیغاتی که مبنای فعالیت آن‌ها دنیای اینترنت است به آن آژانس تبلیغات دیجیتال مارکتینگ اطلاق می‌شود.

آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، توانایی ارائه راهکار برای توسعه فروش یا بازاریابی تا فروش را به کسب و کارها دارند. آنان بر اساس استراتژی تدوین‌شده و چه بسا بر اساس یکی از این مدل‌ها در راستای نیل به هدف کسب و کار منتخب حرکت می‌کنند.

آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ چیست

مزایای یک آژانس تبلیغاتی 

بعضا بسیاری، کار مدیران آژانس‌های تبلیغاتی را به مشابه رهبر ارکستر توصیف می‌کنند. رهبری که قرار است با هماهنگی گروه بزرگی از سولیست‌ها و موزیسین‌ها، خود را برای یک اجرا بی‌نقص آماده کند. بسیاری دیگر نیز درآمد و حقوق آن را از بزرگترین مزیت‌های آن عنوان می‌کنند. مزیت دیگری که برای آژانس تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ عنوان می‌کنند، درآمد بالای آن است. عنوان می‌شود که: مدیریت دیجیتال مارکتینگ یکی از پـُردرآمدترین حرفه‌ها پس از دندانپزشکی و پزشکی است. همچنین گفته می‌شود که حدود 90 درصد مدیران بازاریابی دیجیتال، در توانایی‌های کلیدی شغل خود کمبود دارند و جالب است بدانید که بسیاری از کارشناسان دیجیتال مارکتینگ معتقدند تنها 8 درصد از شرکت‌ها توانسته‌اند در زمینه دیجیتال مارکتینگ قوی عمل کنند.

مطالب پر بازدید این هفته:

بازگردانی اکانت اینستاگرام

معایب لایک فیک در اینستاگرام

اکسپلور اینستاگرام

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

۰ تا ۱۰۰ کسب درآمد از اینستاگرام

خیلی از عزیزان سوال می کنند که پس کی این ربات با هوش مصنوعی رونمایی می شود ؟ ما در حال کارهای ثبتی این پروژه هستیم و به محض اتمام کارهای اداری آن در پیج اینستاگرام اول اطلاع رسانی می کنیم ، لذا حتما اول پیج اینستاگرام مارو فالوو داشته باشید . تا هم از آموزش های ما استفاده کنید و هم از اخبار مهم ...