در حال بارگزاری ...

حذف گوگل پلاس – پایان تلخ شبکه اجتماعی گوگل پلاس رقم خورد – NovinINSTA

حذف گوگل پلاس

شرکت گوگل از دوم آوریل امسال، رسما شروع به حذف حساب های گوگل پلاس کرد و پایان تلخی را برای این شبکه اجتماعی رقم زد. آنچه که امروز مورد بحث ما خواهد تمامی دلایلی است که در نهایت موجب حذف این شبکه اجتماعی شد.

گوگل پلاس
گوگل پلاس

گوگل پلاس

گوگل پلاس برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ مطرح شد و طی یک دوره آزمایشی به کاربران عرضه گشت. این شبکه اجتماعی سعی داشت محیطی سازمان دهی شده برای کاربرانش فراهم کند، محیطی، که در آن تمام اطلاعات طبقه بندی شده اند و دسترسی به آن ها برای همگان بسیار راحت و سریع است.

اگر از سایر شبکه های اجتماعی استفاده کرده باشید، متوجه می شوید که بازخورد فعالیت های شما بسیار به میزان فالوور ها و روابط شما بستگی دارد. اگر از شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام و یا توییتر استفاده کرده باشید، حتما می دانید که هر چه تعداد دنبال کنندگان شما بیشتر باشد از بازخورد بالاتری برخوردار خواهید شد و میزان درگیر شدن شما در گروه ها و پست ها بیش از پیش می شود.

این مسئله ای بود که در گوگل + به آن توجهی نشد. در این شبکه برعکس سایر شبکه ها میزان بازخورد فعالیت هایتان به شرکت در مباحثی دارد که تصمیم می گیرید عضوی از آن ها باشید.

در Google+ تمام اطلاعات و گروه ها طبقه بندی شده است و شما با پیوستن به این گروه ها تصمیم می گیرید که فضای اطرافتان با چه موضوعاتی پر شود. همین ویژگی موجب شد تا گوگل پلاس محیطی حرفه و کاربردی برای تبادل اطلاعات فراهم سازد.

Google+ سعی کرد با طبقه بندی اطلاعات، انتقال داده را سریع تر و بهینه کند. هر کاربر میتوانست ذهنش را متناسب با علایقش تغذیه کند و از شر پیشنهاد های شبکه های دیگر مثل اینستاگرام و توییتر خلاص شود.

مقاله Readit را از دست ندهید:

Readit چیست؟»

Google + shutdown

گوگل پلاس با پایین آمدن میزان استفاده کاربران کم کم محبوبیتش را از دست داد و مدتی با زیر سوال رفتن مسائل امنیتی دست و پنجه نرم کرد تا در نهایت به فعالیت شبکه اجتماعی خود پایان داد.

خبر های مرتبط با سیستم امنیتی این شبکه موجی از حراص را در دل کاربران انداخت و در نهایت گوگل نیز سعی کرد تا بر روی مسائل سرپوش بگذارد که زیاد هم کار ساز نبود.

در ابتدا این مسئله مطرح شد که این شبکه آسیب پذیر شده است و باید به حال آن فکری اساسی کرد. گوگل در این رابطه اعلام کرد که از سوی توسعه دهندگان هیچ مشکلی گزارش نشده است و همه چی به خوبی پیش می رود. این در حالی است که گوگل نسبت به دومین اخبار درز شده نیز همین دلیل را نسبت داد.

دومین خبر در رابطه با دوره حذف این شبکه بود. گوگل با توجه به مشکلات مجبور شد تاریخ حذف این شبکه را چندین ماه جلو بیاندازد.

بالاخره گوگل اعلام کرد که شبکه اجتماعی این کمپانی دیگر قادر نیست توقعات گوگل را برآورده کند و متاسفانه با وجود تلاش های مهندسین باید این برنامه را حذف کرد.

باید این حقیقت را پذیرفت که گوگل پلاس جدا توانایی بالایش در سازمان دهی موضوعات، نتوانست چون سایر شبکه هایی مثل فیسبوک، توییتر و اینستاگرام مخاطبین خود را حفظ کند. گوگل پلاس نتوانست در میان کاربران ماندگار شود.

حذف حساب گوگل پلاس
حذف حساب گوگل پلاس

حذف حساب گوگل پلاس

به دنبال ماجرای حذف گوگل پلاس خیلی ها اقدام به از بین بردن صفحه های خود در این شبکه کردند. طبق اظهارات این کمپانی همزمان در ۲ آوریل همراه با حذف گوگل پلاس تمام صفحه ها و اطلاعات کاربران شروع به حذف شدن کرد.

متاسفانه اگر تصاویر و اطلاعاتتان از قبل ثبت نشده باشد آن ها را از بین رفته بدانید.

چند نکته پیرامون حذف صفحه Google+

  • حذف صفحه شما تاثیری بر اطلاعات حساب های دیگر شما مثل Gmail و اطلاعاتتان در قسمت جست و جو ندارد.
  • راهی برای بازگشت وجود ندارد. در صورت حذف همه اطلاعات از بین می رود. برای استفاده مجدد از امکانات این برنامه باید صفحه جدیدی راه اندازی کنید.
  • در صورتی که ترجیح می دهید از تمامی حساب های گوگل خود خارج شده و آن ها را حذف کنید، می توانید از گزینه delete all your Google Accounts استفاده کنید.
  • برخی از دستگاه های اندرویدی قابلیت حذف Google+ را ندارند ولی می توانید برنامه را disable کنید یا به اصطلاح از کار بیاندازید.

در آخر

هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که یکی از بزرگ ترین فعالیت های گوگل چنین سرنوشتی را به خود ببیند. اما با شناختی که از گوگل تا به حال کسب کرده ایم به این نتیجه می رسیم که گوگل قوی تر از قبل و با برنامه ای جدید بر خواهد گشت.

تنها نکته ای که می ماند این است، fhdn منتظر بمانیم.

مقالات پر بازدید این هفته:

بازاریابی چیست؟

انتشار ویدیو تیک تاک در اینستاگرام

حل مشکل ارسال نشدن پیام در دایرکت اینستاگرام

نوین اینستا در شبکات اجتماعی:

لینکدینپینترستاینستاگرامیوتیوبگوگل پلاسفیسبوک

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها